Ste senior a v súčasnosti platíte vysoké poplatky za svoj bežný účet v banke? Mnoho seniorov žije s pevným príjmom a mať účet, ktorý si každý mesiac účtuje poplatok za služby, môže vyčerpať vaše úspory. Možno by ste si mali porovnať účty pre seniorov, ktoré banky ponúkajú. Účty pre seniorov sú určené pre starších klientov bánk a sú šikovným spôsobom, ako sa vyhnúť vysokým bankovým poplatkom za vedenie bežného účtu.
Seniorské bežné účty majú často požiadavky na vek, napríklad 55 a viac rokov. Niektoré banky vyžadujú vek 62 a viac rokov.
Účty pre seniorov sú v podstate rovnaké ako bežné účty. Navyše však môžu mať nižšie alebo žiadne poplatky za inak spoplatnené služby alebo transakcie.
Prístup k účtu je veľmi jednoduchý. Majitelia účtov môžu uskutočniť výbery rôznymi spôsobmi vrátane návštevy banky, použitia debetnej karty v bankomate a online bankového prevodu.
Okrem zľavnených poplatkov za údržbu ponúkajú niektoré účty seniorov aj ponuky súvisiace s cestovaním, ktoré by sa vám mohli hodiť, ako napríklad odpustenie poplatkov za výber z bankomatov doma a v zahraničí.
Preskúmajte a porovnajte účty pre seniorov online. Majte oči otvorené kvôli požiadavkám na minimálny zostatok a mesačné poplatky.

social position

Zdieľaj tento článok

Prihláste sa na náš newsletter a získavajte novinky a výhodné ponuky do svojej e-mailovej schránky.