Účet pre mladých umožňuje kontrolovať zostatok, vykonávať transakcie z mobilu a vyberať hotovosť na cestách, aby ste sa mohli sústrediť na to, na čom v živote skutočne záleží. Účet pre mladých je zvyčajne určený mladým od 18 do 24 rokov.
Účet pre mladých vás tiež naučí pracovať aj s peniazmi. Naučí vás plánovať dopredu a šetriť na veci po ktorých túžite alebo potrebujete. Budete si môcť dovoliť kúpiť veci, ktoré sa vám pred tým stali príliš drahé. Odkladanie peňazí bokom funguje najlepšie, keď je s tým spojený účel: dovolenka, nový bicykel alebo iné pôžitky.
Účty pre mladých tiež naučia kriticky premýšľať o tom, na čo minúť peniaze a či je to skutočne rozumná investícia.
Sporiaci účet, ktorý priamo odráža príspevky a úspory, ako aj výbery, pomôže naučiť zodpovednosti. Ak nebudete pravidelne prispievať na svoj účet a vyhýbať sa míňaniu, nikdy nedosiahnu svoj sporiaci cieľ! Účty pre mladých často ponúkajú rôzne zvýhodnenia, ktoré nie sú zvyklosťou pri iných typoch účtov.
Banky ponúkajú rôzne typy účtov pre mladých. Porovnajte si najvýhodnejšie a dostupné možnosti pre vás a vyberte si ten najlepší účet pre mladých.

social position

Zdieľaj tento článok

Prihláste sa na náš newsletter a získavajte novinky a výhodné ponuky do svojej e-mailovej schránky.