Termínované vklady predstavujú nízkorizikový spôsob, ako investovať svoje peniaze a získať pevnú úrokovú sadzbu.
S termínovaným vkladom uzamknete určitú sumu peňazí na dohodnutú dobu („termín“) – to znamená, že k peniazom nebudete mať prístup, kým uplynie lehota. Na oplátku získate garantovanú úrokovú sadzbu na obdobie, ktoré si zvolíte, takže budete presne vedieť, aká bude návratnosť vašich peňazí.
Termínované vklady ponúkajú rôznu dĺžku obdobia od 1 mesiaca až do približne 5 rokov. Úroková miera na termínovanom vklade sa líši napríklad:
Podľa výšky vloženej sumy.
Aktuálnej trhovej sadzby.
Podmienky pre termínované vklady môžu byť rôzne. Neváhajte si porovnať rôzne typy termínovaných vkladov v bankách.
Pri výbere termínového vkladu porovnajte ich a vyberte ten, ktorý ponúka najvyšší úrok. Prečítajte si aj informácie a podmienky pre predčasne vyplatenie.
Termínované vklady ponúkajú vyššiu úrokovú sadzbu ako väčšina bežných a sporiacich účtov. Vo všeobecnosti platí, že čím viac peňazí vložíte alebo čím dlhšie investujete, tým vyššia je úroková sadzba.
Pred vložením peňazí na termínovaný účet zvážte tiež, že ak úrokové sadzby stúpnu, nebudete môcť vybrať peniaze a vložiť ich na účet s vyšším úrokom. Zároveň ale môžete získať vyšší úrok, ak budete peniaze vkladať na termínovaný vklad dlhšie. Na trhu existuje veľa rôznych druhov termínovaných vkladov. Ich porovnaním si môžete vybrať, ktorý z nich je pre vás ideálny.
Termínované vklady sú investíciou s nízkym rizikom. Je to tiež zákonom chránená banková investícia. Otvorenie termínovaného vkladu je rýchle a bezpečné. Zriadiť si ho môžete jednoducho v rôznych bankových inštitúciách.

social position

Zdieľaj tento článok

Prihláste sa na náš newsletter a získavajte novinky a výhodné ponuky do svojej e-mailovej schránky.