Počas tohto obdobia ekonomickej neistoty vám refinancovanie hypotéky môže poskytnúť priestor na oddych tým, že zníži vaše mesačné splátky a ušetrí peniaze v priebehu času.
Majitelia domov a nehnuteľností s hypotékou môžu mať možnosť refinancovať na nový úver na bývanie, aby si skrátili dobu splatnosti, znížili úrokovú sadzbu hypotéky alebo použili svoj vlastný kapitál na splnenie iných finančných potrieb
Výhody refinancovania úveru na bývanie sa neobmedzujú len na to, že ušetríte stovky na mesačných splátkach hypotéky. Správnym výberom a spoluprácou s hypotekárnym maklérom môžete urobiť obrovský skok k dosiahnutiu svojich dlhodobých finančných cieľov.
Veľa dlžníkov začína s 20 alebo 25 ročnou fixáciou hypotéky na bývanie a po niekoľkých rokoch refinancuje na 15-ročnú hypotéku s fixnou sadzbou. To im umožňuje rýchlejšie splatiť hypotéku a ušetriť veľa peňazí na úrokoch počas trvania úveru.
Hotovostné refinancovanie vám umožňuje zobrať si nový väčší úver a vziať si rozdiel medzi predchádzajúcimi a novými úvermi v hotovosti.
Keď refinancujete, znamená to, že si v podstate beriete úplne nový úver, často na zvyšok, ktorý dlhujete . V ideálnom prípade má táto nová hypotéka lepšie podmienky ako tá stará. Závisí to od mnohých faktorov vrátane toho, koľko vlastného kapitálu máte v dome a aké máte hodnotenie v banke.

social position

Zdieľaj tento článok

Prihláste sa na náš newsletter a získavajte novinky a výhodné ponuky do svojej e-mailovej schránky.