Konsolidácia dlhu spája viacero dlhov do jednej platby. Môže to byť dobrý nápad, ak máte možnosť získať výhodnejšiu úrokovú sadzbu.
Vtedy sa všetky vaše dlhy spoja do jednej individuálnej „paušálnej sumy“ – takže namiesto toho, aby ste každý mesiac platili množstvo menších jednotlivých platieb, platíte len jednu platbu jednému veriteľovi. Pri konsolidácii dlhu si teda vezmete novú pôžičku a použijete výnosy z tejto novej pôžičky na splatenie celého svojho starého dlhu a potom budete platiť mesačné splátky iba za novú pôžičku.
Konsolidácia dlhu vám tiež môže umožniť využiť nižšie úrokové sadzby prepnutím pôžičiek s vyšším úrokom do jedného úveru s nižšou úrokovou sadzbou.
Hlavnou úlohou konsolidácie dlhu je teda ušetriť peniaze. Pri zvažovaní možností konsolidácie dlhu by ste sa mali snažiť ušetriť peniaze na splátky úrokov, či už vo forme nižšej úrokovej sadzby alebo rýchlejšieho časového harmonogramu splácania.
Keď skonsolidujete všetky svoje dlhy, už sa nemusíte obávať viacerých dátumov splatnosti každý mesiac, pretože máte len jednu splátku. Navyše, platba je každý mesiac rovnaká, takže presne viete, koľko peňazí si odložiť.
Existuje viacero možností, ako konsolidovať úvery. Porovnajte si tieto možnosti a vyberte si tú najlepšiu formu konsolidácie úveru pre vás.

social position

Zdieľaj tento článok

Prihláste sa na náš newsletter a získavajte novinky a výhodné ponuky do svojej e-mailovej schránky.