Úver, ktorý je zabezpečený nehnuteľnosťou alebo nehnuteľnosťou, sa nazýva hypotéka. Hypotéka je úver používaný na kúpu domu. Hypotéky vám umožňujú požičať si väčšiu sumu peňazí a splácať ich s nízkou úrokovou sadzbou dlhší čas. Financie, ktoré si požičiate prostredníctvom hypotéky, môžete použiť iba na kúpu, refinancovanie alebo zlepšenie bývania.
Väčšina ľudí, ktorí si kupujú dom, využíva hypotéku. Hypotéka je nevyhnutnosťou, ak nemôžete zaplatiť celú cenu domu z vlastného vrecka. Rozdiel medzi hypotékou a inými pôžičkami je v tom, že ak pôžičku nesplatíte, váš veriteľ môže predať váš dom, aby sa vám vrátili straty.
Hypotéky na bývanie sú navyše úplne amortizované. Amortizácia znamená, že vaše platby sú naplánované tak, že na konci obdobia úveru bude váš dom úplne splatený.
Rezidenčné aj komerčné hypotéky majú niektoré spoločné charakteristiky, vrátane toho, že veritelia berú nehnuteľnosť ako kolaterál, vo všeobecnosti vyžadujú posúdenie a obe majú zvyčajne priaznivejšiu štruktúru pôžičiek ako iné typy úverov.
Hypotéka sa zvyčajne spláca vo forme mesačných splátok, ktoré pozostávajú z úroku a istiny. Istina je splátka pôvodnej požičanej sumy, čím sa zostatok znižuje. Úrokom sú na druhej strane náklady na požičanie istiny za uplynulý mesiac. Podobne ako pri iných pôžičkách, aj rôzne možnosti hypotéky si môžete porovnať jednoducho online.

social position

Zdieľaj tento článok

Prihláste sa na náš newsletter a získavajte novinky a výhodné ponuky do svojej e-mailovej schránky.