Ak existuje možnosť, že by ste sa mohli presťahovať z dôvodu zmeny zamestnania alebo manželstva vo veku 20 rokov, zvážte, či môžete získať hypotéku. Pre mnohých sa môže zdať táto možnosť nedosiahnuteľná.
Mnohým mladým ľuďom sa sen o vlastníctve domu môže zdať nedosiahnuteľný alebo niečo, čo je v ich budúcnosti ešte ďaleko. Existujú však rôzne možnosti financovania, akými sú napríklad hypotéky pre mladých.
Nie všetky banky uplatňujú pri týchto hypotekárnych úveroch rovnaké podmienky, aj keď medzi najčastejšie výhody na trhu patria dlhšie zmluvné podmienky. Tieto si môžete porovnať prostredníctvom špecializovaných internetových portálov.
Hypotéky pre mladých sú však často určené pre jednotlivcov, ktorí sa vzdelávajú alebo práve začali kariéru na pozíciách s budúcim vysokým potenciálom zárobku. Veriteľ zohľadní váš potenciál zárobku pri zvažovaní vašej žiadosti, aby zlepšil vaše šance na zabezpečenie hypotéky.
Niektoré banky však ponúkajú všetkým ľudom vo veku od 18 rokov hypotéku pre mladých. Aj mladší ľudia si teda môžu kúpiť vlastný byt alebo dom a neplatiť zbytočne drahý prenájom nehnuteľnosti na prenájom. Vlastniť nehnuteľnosť je vždy výhodnejšie v porovnaní s bývaní v nájomnom byte či dome.

social position

Zdieľaj tento článok

Prihláste sa na náš newsletter a získavajte novinky a výhodné ponuky do svojej e-mailovej schránky.